C Programlama Dili Kaç Günde Öğrenilir?

C Programlama Dili Öğrenme Aşamaları

Kendinizi öğrenmeye odaklarsanız  C programlama dilini bir aydan daha kısa sürede kolayca öğrenebilir ve doğru şekilde öğrendiklerinizi uygulayabilirsiniz. Kısa sürede bu dilde üstünlük sağlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Her şeyden önce, C programlama dilini daha kolay anlayabileceğiniz doğru bir kaynak seçin. Yabancı iyi kaynaklardan bazıları CodesDopeedX , Cprogramming ve Tutorials Point’tir . (İngilizce bilmek sizin avantajınız olacaktır.)
  • İkincisi, konuları öğrendiğiniz mükemmel bir düzen olmalıdır (böylece biraz daha kolay hale gelir ve daha az zaman alır)
  • Uygulama, herhangi bir programlama dilinde iyi olabilmek için en önemli unsurdur. Bu yüzden çok pratik yapın. Bir konuyu tamamladıktan sonra konuyla ilgili soruları uygulayın.
  • Bir sonraki konuya ancak önceki konuya hakim olduysanız gidin.

Yukarıdaki adımları bir aydan daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Dili öğrenmek için en fazla bir ay sürdüğünüzü varsayalım. Şimdi daha iyi olabilmek için kodlama becerilerinizi kurar ve geliştirirsiniz.

  • C programlama dilini öğrendikten sonra, Hackerrank gibi bazı rekabetçi sitelere gidin ve daha fazla algoritma öğrenerek ve uygulayarak kodlama becerilerinizi geliştirin.
  • Asla bir kuşkunun aklınızda kalmasına izin vermeyin. Karşılaştığınız anda şüphelerinizi düzeltin. Stack OverflowCode ProjectCodesdope: Discussion Forum ve Code Guru gibi birçok tartışma forumu sitesi bulunmaktadır .

Tüm bunlardan sonra, C programlama dili bazlı projeler veya dile biraz daha öğrenmeniz için sizi ilgilendiren herhangi bir şey yapabilir.

Türkçe C Programlama Dili Kaynakları

Pdf Olarak

Video Olarak

Alternatif olarak PYTON ÖĞRENMEK NE KADAR SÜRER adlı konumuzada bakabilirsiniz.

Bol Şanslar..!

Share

Şunlar da hoşunuza gidebilir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir