Haftada Kaç Gün Spor Yapılmalı

Yağ kaybı ve kesimi için spor yaparken;

Haftada 3 ila 4 spor yapmaya odaklanın. Yağ kaybı spor programları genellikle toplam vücut eğitimi, büyük hareketler ve metabolizmayı başlatmak için çok fazla enerji harcaması gerekir. Bu da çok çaba gerektirir. Kendinize yeterli iyileşme süresi vermezseniz enerji depolarınızı inceltebilirsiniz. Her ağırlık antrenmanının arasına bir günlük tam dinlenme veya hafif kardiyo koyun ve iyi kazanç elde edin.

Boyut için spor yaparken;

Toplam haftalık hacminizi artırmaya bakın. Bu durumda, kaslarımızın haftalık olarak vurmaları gereken bir “kotası” vardır, böylece her biri büyümeyi teşvik etmek için yeterli miktarda eğitim alınır. Genellikle kullanılan kurallar, haftada 4 ila 5 egzersiz gerektiren bir kas grubu izolasyon bölünmesidir.  bölünme 1.Gün – Sırt, 2.Gün – Göğüs, 3.Gün – Bacaklar, 4.Gün – Omuzlar, 5.Gün (isteğe bağlı) – kollardır.

Güç için spor yaparken;

3 büyük harekete odaklanmayı unutmayın. Squat, deadlift ve bench press, tüm vücudun en büyük kısımlarını hedefliyor. Haftada 4 gün, izolasyonlar, zayıf bağlantılar ve özellikle bir gün daha yapmak için hile yapmak uygun olmaz. Kuvvet antrenmanı çok fazla ağır set gerektirir ve ağır setlerin sinir sistemini yormak üzerinde daha büyük bir etkisi olabilir. Bununla birlikte, iyileşme süresi çok önemlidir.

Umarım yardımcı olur.!

 

Share

Şunlar da hoşunuza gidebilir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir