Her Gün Nasıl Motive Olunur?

Her Gün Nasıl Motive Olunur?

Dürüst olmak gerekirse;

Her gün eşit derecede motive olamazsınız. Sokağın her köşesinde motivasyon bulacağınız harika günler olmayacak ve bazı günler en çok satan motivasyonel kitaplar bile size sadece bir sürü kağıt gibi gözükecek.

Motivasyon, sihirli bir şekilde işleri mümkün kılacak büyülü bir iksir değildir. Motivasyon, arada bir dikkatinizi çeken bir kıvılcım veya fikirdir ve bunu kabul ettiğinizde bir şeyler yaparsınız.

Yani günlük olarak motivasyon beklemek adil değil. Bunun yerine hedeflerinize yönelik güçlü bir disiplin duygusu geliştirmek, her zaman sizin lehinize çalışacak tek güçtür. 

Bir rutin, kişisel yapılması ve yapılmaması gereken kişisel kurallarınızı belirleyin ve sizi yolunda tutacak güvenilir kaynaklar bulun. Kaynaklar sizi hedefinize doğru itecek ve neden ilk etapta başladığınızı hatırlatacak insanlar olabilir veya gerekli görevlerinizi bitirdiğinizde puan kazandığınız ve sizin için güzel bir şey satın aldığınız nokta sistemi olabilir.

Sonuç olarak, size ne kadar saçma veya aptalca gelirse gelsin, istediğiniz her şey olabilir.

Sizin için en iyi olanı anlayın, yazın ve ne olursa olsun körü körüne takip edin.

Her gün koşmanın büyüsünü hissedin, ilerlemenizi takip edin, yol boyunca doğaçlama ve öğrenme ve nihayetinde hedefe ulaşmadır. İnsanların yolculuğunuzu yukarıdan motivasyonla dolu olarak görmeleri mümkündür, ancak derinlerde disiplininizin olduğunu ve gerçek süper kahramanlar olacağını biliyorsunuz.

Yani, nihai motivasyonu bulma tuzağından çıkın ve çalışmaya başlayın.

Share

Şunlar da hoşunuza gidebilir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir