Python Öğrenmek Ne Kadar Sürer

Bir işe başlamadan önce o işin ne kadar süreceğini her zaman merak ederiz. Bizde bu merakınızı biraz da olsa umarım gidebiliriz.

Peki Python Öğrenmek Ne Kadar Sürer ?

Python son derece kolay bir dildir, ancak diğer programlama dillerinin yapabileceği her şeyi yapabilir. Bu nedenle günümüzde daha fazla kodlayıcı kullanıyor.

Bir programlama dilini zaten biliyorsanız, Python’u öğrenmek daha az zaman alacaktır, çünkü tüm programlama dillerinde kavramlar ve mantık aynıdır. Tek fark, o dilin sözdizimini kullanarak kod yazma yöntemidir.

Bu nedenle, zaten bir programlama diliyle bilgiliyseniz, Python’u öğrenmenin 1 aydan fazla sürmeyeceğini söyleyebilirim, çünkü öğrendiğiniz ana şey bu dilin söz dizimi ve kod yazmanın yolu. Bununla birlikte, çoğu ay öğrenmek için 1 ay yeterli, ancak bildiğiniz gibi pratik yapmak sizi mükemmelleştirir ve uzman olmak için öğrenmeye devam etmelisiniz. Sadece 1 aylık bir öğrenimde uzman olacağınızı düşünmeyin. Ancak günde 3-5 saat harcayarak sürekli çalışırsanız bu konuda adil bir bilgiye sahip olacaksınız.

Programlama konusunda yeniyseniz, Python’u öğrenmek için daha fazla zamana ihtiyacınız olabilir. Programlamaya tam bir acemi olduğunuzu düşünürsek her gün 3-5 saat harcayarak tutarlı bir şekilde çalışırsanız Python’u öğrenmek 3 aydan fazla sürmez.

Python’da iyi olmak için yapmanız gereken şeyler tutarlı olmak, kod yazmak ve bunları derlemek için daha fazla zaman harcamak, hataları anlamak ve kodunuzda hata ayıklamak ve en önemlisi sabırlı olmaktır. Tamamen öğrenmek için azim göstermelisiniz.

Python Öğrenmek İçin Bazı Yazılı Kaynaklar

w3schools.com(İngilizce)

learnpython.org(İngilizce)

dinceraydin.com(Türkçe)

yazbel.com(Türkçe)

Adreslere tıklayarak sitelere gidebilirsiniz.

Video Kaynaklar(Önerilir)

Mustafa Murat Çoşkun 

Ceyhun Özdemir(Pomodoro tekniğini kullanarak anlatıyor)

Levent Ertunalılar(Hocamızın diksiyonu çok iyi)

Sadık Turan(Bir çok dilde öğretici eğitmen)

 

Bol Şanslar..!

C PROGRAMLAMA DİLİ KAÇ GÜNDE ÖĞRENİLİR? KONUMADA BURADAN BAKABİLİRSİNİZ.

 

Share

Şunlar da hoşunuza gidebilir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir